niedziela, 22 stycznia 2017

bycie dorosłym


Czy będąc nastolatkiem zastanawialiście się, jak to jest być dorosłym? Odliczaliście dni, aż osiągniecie magiczne 18 lat? A może właśnie teraz macie naście lat i czekacie na cudowne 18ście. Czekacie na ten moment, gdy będziecie mogli kupować legalnie papierosy czy alkohol. Gdy wreszcie będziecie mogli z czystym sumieniem zaznaczać "TAK", gdy wyskakuje komunikat na jakiejś stronie "Czy masz ukończone 18 lat?". Czekacie na moment w którym to rodzic już nie będzie mógł wam nic zabronić, bo przecież jesteście już dorośli. Jeśli tak macie teraz, to przyznam się, że ja też tak miałam. Uważałam, że wkroczenie w wiek pełnoletni da mi ogrom możliwości. Czy tak jest? nie powiem, bo nadal w tą dorosłość wkraczam i o tym jest ten blog.
Nadal mam osiemnaście lat i przyznam się, że rok w którym to wkroczyłam w dorosłość był magicznym rokiem. Zdobyłam wiele doświadczenia, wiele się nauczyłam, wiele nowych poznałam rzeczy. I chciałabym się dzielić właśnie tym z wami. 

4 komentarze:

 1. Mówiąc szczerze boję się trochę dorosłości , obawiam się czy dam sobie radę , na razie żyje tym co jest tutaj i teraz i staram się być szczęśliwą nastolatką :)
  https://xgabisxworlds.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Dorosłość jako taka mnie nie przeraża ale też nie czekam zbytnio na tą osiemnastkę. Przyjdzie, to przyjdzie.
  Czasem mam wrażenie, że te lata są tylko po to, żeby uporządkować ludziom życie. Mądrość nie przychodzi z upływem czasu, tylko z upływem doświadczeń, które ludzie zaczęli klasyfikować, żeby lepiej nam się funkcjonowało.
  No bo szczerze, równie dobrze za dorosłość można by uznać wiek 25 albo 30 lat. Ciekawe czemu akurat 18.
  Pozdrawiam ;D
  zaryzykuj i kliknij

  OdpowiedzUsuń
 3. Za rok i osiem miesięcy skończę osiemnaście lat - im bliżej tej daty, tym bardziej jestem świadoma tego, że beztroska się kończy, a zaczyna się coś poważniejszego. Będę musiała podjąć decyzję co do mojej przyszłości, określić, czego naprawdę chcę, a to nie zawsze jest takie proste, jak mogłoby się wydawać.
  Pozdrawiam
  Tutti
  MÓJ BLOG

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow,

  Amazing pictures and nice blog :)

  Greets from Germany

  syngfg.blogspot.de

  OdpowiedzUsuń